PETKİM- TÜPRAŞ-TEKNOSA-TSPOR HİSSE ANALİZİ

PETKİM:

Koronavirüs salgını nedeniyle küresel borsalarda görülen geri çekilme endekslerde satış baskısını hızlandırırken PETKİM’de aşağı yönlü hareket eğilimi güçlendi. HeKüresel r ne kadar petrol fiyatlarının gerilemesi şirket maliyetlerini düşürücü etki yaratsa da ticari talebin azalması baskıyı arttıran unsur olarak karşımıza çıkmakta.

Teknik olarak baktığımızda 3.15 seviyesinin üzerinde 3.33 direncine doğru alımlar görülebilir. 3.33 seviyesi kırılmadığı sürece satış baskısının devam etmesini bekliyoruz. Aşağıda ise 2.96 desteğinin altında önce 2.64 ve arkasından 2.40 seviyesine doğru düşüş yaşanabilir.
TEKNOSA:
Teknik olarak baktığımızda hissede gördüğümüz genişleyen üçgen içindeki satış baskısı devam ediyor. Aşağıda 5.42 desteğinin altında 4.62 seviyesine kadar düşüşler gerçekleşebilir. Yukarıda ise kritik direnç seviyemiz 5.85. Bu seviyenin üzerinde önce 6.51 ve arkasından kanal tepesi olan 7.30 seviyesine kadar yükseliş görülebilir.
TÜPRAŞ:
Küresel bazda gelişmelerin öncülüğünde sanayi sektöründe yaşanan durgunluk ve corona virüsün etkilerinin devam etmesi hissenin Eylül’den bu yana yaklaşık % 50 değer kaybetmesine sebep olurken henüz alım yapmak için erken olduğu düşüncesindeyiz.
Teknik olarak baktığımızda 80.44 direncinin üzerinde 90.25 seviyesine kadar yükselişler yaşanabilir. Ancak hissede satış süreci devam ediyor. Aşağıda ise 66.40 desteğinin altında alım için uygun gördüğümüz 55.00 seviyelerine doğru düşüş görülebilir.
TRABZONSPOR:
Trabzonsporun özellikle ilk yarının sonlarına doğru galibiyet serilerinin ardından gösterdiği başarılı performansla birlikte şampiyonluğun en büyük favorileri arasında olması şirket hisselerinin sert bir şekilde değer kazanmasını sağladı. Trabzonspor şampiyonluk yarışından kopmadığı sürece spor hisseleri arasında en çok kazandırmaya aday hisse olduğunu söyleyebiliriz.
Teknik olarak baktığımızda kritik direnç seviyesi olan 3.06 seviyesinde bulunan hissenin burayı kırması halinde alımlarını hızlandırabilir ve 4.06 direncine doğru yükseliş gösterebilir. Şayet hisse 3.06 seviyesini kıramaz ise hissede yaşanacak düşüşlerde dikkat edeceğimiz destek seviyeleri ise 2.38 ve 1.79 olacaktır.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Yazarken şu HTML etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>