NZD USD TEKNİK ANALİZ

Hafta sonu Fed’in 100 baz puanlık faiz indirimi ve  700 milyar dolarlık hazine kağıdı ve mortgage destekli menkul kıymet alımına başlaması piyasadaki tedirginliğin geldiği boyutu göstermesi baskımından önemli. Ancak piyasa şu anda alınan kararları ve önlemleri fiyatlamayarak garip bir durum içerisinde. Fed’in bu hamlesinin hemen ardından Yeni Zelanda Merkez Bankası faizleri 75 baz puan indirerek % 0.25 seviyesine geri çekti. Yeni Zelanda Merkez Bankası faizleri en az 12 ay boyunca bu seviyede kalacağını ve bankalar için artırılmış sermaye gereksinimlerinin başlangıç tarihinin 12 ay ertelenerek Temmuz 2021’e çekildiğini belirtti. 
 
Yeni Zelanda Merkez Bankası yaptığı açıklamada mal ve hizmetler ile yerli üretim talebi düşük olacağını, COVID-19’a yönelik önlemler artarken, tüketici harcamaları ve yatırımlar uzun bir süre cansız kalacağını ifade etti. Hükümet genişleyici bir mali politika yürütüyor ve hem özel amaçlı hem de geniş çaplı ekonomik teşvik sağlamak için mali paket desteğini artırma niyeti var dedi. 
 
Teknik olarak baktığımızda oluşan kanalın kırılmasıyla satışların hızlandığını izledik. Aşağıda 0.5993 desteğinin kırılması halinde önce 0.5820 ve arkasından 0.5686 desteğine kadar satış yaşanabilir. Yukarıda ise 0.6106’nın üzerinde önce 0.6203 ve arkasından 0.6303 direncine doğru yükseliş görülebilir.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Yazarken şu HTML etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>