AUD/USD Teknik Analiz

AUD/USD paritesine haftalık baktığımızda kritik destek bölgesi olan 0.6687 desteğinden döndüğünü izliyoruz. Haftalıkta trend belirlemekte zorlanan paritede çift dip oluşumu ön plana çıkmış durumda.

Pariteye baktığımızda 31 Aralık 2019 tarihinde RSI 70 bölgesinin üzerine çıkarak aşırı alım bölgesine gelmiş ve aynı zaman diliminde Stochastic göstergesi 80’nin üzerine çıkarak kırmızı çizgi maviye keserek teyit gelmiştir. Teyitle birlikte paritede satış eğilimi başlamıştır. Tersi durumuna baktığımızda ise 7 Ağustos 2019’da RSI 30 bölgesinin altına inmiş, aşırı satış bölgesine gelmiş ve aynı zaman diliminde Stochastic göstergesi 20 bölgesinin altına inmiş  kırmızı maviyi keserek alış teyidi vermişttir. Şimdi 7 Ağustos’ta yaşanan hareketin benzeri oluşmuş ve parite 0.6687 gibi güçlü bir destekten dönüp alıma başlamıştır.

Kısa vadeli trendinde ise daha önce 5 kez döndüğü 0.6687 seviyesi kırılmadıkça alımların başladığını söyleyebiliriz. Saatlik bazda ise siyah kanalımızın geçtiği 0.6790 seviyesinin kırılması halinde ilk etapta 0.6843 direncine doğru alımlar görülebilir. 0.6843 seviyesinin üzerinde ise yeni hedef 0.7082 seviyesi olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta 0.6687 seviyesi geçilmedikçe alım, kırılması halinde satış yönlü işlemlerin ağırlık kazanacağıdır.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Yazarken şu HTML etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>