GBP/AUD Teknik Analizi

Grafikte GBP/AUD paritesinin küçük resimde haftalık büyük resimde günlük yapısını görüyoruz. Haftalık yapısında henüz yukarı yönlü trendimiz sonlanmış değil. 2.0300 seviyesi haftalık grafikte kanalların kesiştiği bölge olarak ön plana çıkmakta.

Günlük yapıya baktığımızda ise Stochastic göstergesi kırmızı ile mavi çizgi kesişmiş ve RSI 70 seviyesini aşarak aşırı alım bölgesine ulaşarak satışların yaşandığını izliyoruz. Aynı zamanda Bollingerın üst bandındaki günlük kapanışta düşüşü teyit etmiştir. Geçmişte 16 Eylül 2019’da benzer bir yapı görülmüş ve parite 17 gün boyunca düşüş eğilimini sürdürmüştür.
Ancak bu seferki yapıda düşüş bu kadar uzun sürmeyebilir. Burada dikkat etmemiz gereken nokta  Bollinger’ın orta bandı olan ve güçlü bir destek noktası olan 1.9089 desteğinden dönüp dönmeyeceğimizdir. Kısa vadede 1.9480 desteği kritik. Bu seviyenin aşağı yönlü kırılması halinde 1.9089 seviyesine kadar düşüş eğilimi devam edebilir. Ancak 1.9480 seviyesinin kırılmaması halinde önce 1.9760 ve arkasından 2.0060 direnci test edilebilir. 


Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Yazarken şu HTML etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>