ABD HAFTALIK HAM PETROL STOKLARI RAPORU

ABD’de Enerji Bilgi İdaresi tarafından açıklanan haftalık ham petrol stokları 0.4 milyon varillik artış beklentisine karşı 2.549 milyon varil azalış gösterdi. Haftalık ham petrol stokları geçen haftaki yükselişin ardından bu hafta tekrar düşüş göstermiş oldu.

ABD HAFTALIK HAM PETROL STOKLARI

ABD CUSHİNG OKLAHOMA HAM PETROL STOKLARI

Teknik olarak baktığımızda büyük kanalın kırılmasıyla birlite satış baskısı artan Crude Oil’de küçük kırmızı kanal yapısı oluştu. Crude Oil’de 56.93 seviyesi kırılmadığı sürece satış baskısı devam edecektir. Eğer bu seviye kırılırsa alımlar ön plana çıkacaktır.

Yukarıda 56.93 direncinin kırılması halinde 59.23 seviyesine doğru alımlar görülebilir.

Aşağıda ise 55.50 desteğinin kırılması halinde 53.17 seviyesine doğru düşüşler yaşanabilir.

CRUDE OİL

Benzer bir şekilde hareket eden Brent petrolde küçük mavi kanal oluşumunda fiyat hareketlerinin yaşandığını izliyoruz. 74.80 seviyesi kırılmadığı sürece satış baskısı devam edecektir. Eğer bu seviye kırılırsa alımlar ön plana çıkacaktır.

Teknik olarak baktığımızda yukarıda küçük mavi kanalın tepe noktası olan 74.80 seviyesinin kırılması halinde 76.01 seviyesine doğru alımlar görülebilir.

Aşağıda ise küçük mavi kanalın dip noktası olan 73.50 desteğinin altında önce 72.94 ve arkasından 71.62 seviyesine kadar düşüşler görülebilir.

BRENT

 


Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Yazarken şu HTML etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>