ABD HAFTALIK HAM PETROL STOK RAPORU

ABD’de Enerji Bilgi İdaresi tarafından açıklanan haftalık ham petrol stokları 1.5 milyon varillik azalış beklentisine karşı 1.085 milyon varil azalış gösterdi. Haftalık ham petrol stokları böylelikle üst üste 2. haftada azalış göstermiş oldu.

ABD HAFTALIK HAM PETROL STOKLARI

ABD’de haftalık Cushing Oklahoma ham petrol stokları 0.265 milyon varil azalış kaydetti. Cushing Oklahoma petrol stokları düşüşünü 6. haftaya taşımış oldu.

ABD CUSHİNG OKLAHOMA HAM PETROL STOKLARI

Teknik olarak baktığımızda kanal yapısı içerisinde önemli bir direnci kıran Crude Oil’de ham petrol stokları sonrası yükseliş trendi devam ediyor. Crude Oil’de 56.56 seviyesi kırılmadıkça yükseliş eğilimi güçlü olacaktır. Yukarıda 59.40 direncinin kırılması halinde 61.91 seviyesine doğru alımlar görülebilir. Aşağıda ise 58.64 desteğinin kırılması halinde önce 57.60 ve arkasından 56.56 seviyesine doğru düşüşler yaşanabilir.

CRUDE OİL

Benzer bir şekilde hareket eden Brent petrolde de 74.00 seviyesinin altına inilmedikçe alış baskısı ön planda olacaktır. Teknik olarak baktığımızda yukarıda 75.40 seviyesinin kırılması halinde 76.76 seviyesine kadar alımlar görülebilir. Aşağıda ise 74.00 desteğinin altında 72.12 seviyesine kadar düşüşler görülebilir.

BRENT


Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Yazarken şu HTML etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>